technik hotelarstwa

Absolwent jest przygotowany do pracy w różnych typach zakładów hotelarskich, zakładach gastronomicznych, biurach podróży. W trakcie nauki uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu: obsługi różnych imprez turystycznych, kompetentnej i sprawnej obsługi gości hotelowych na różnych stanowiskach pracy z zachowaniem obowiązujących europejskich standardów obsługi, aranżowania wyposażenia obiektów hotelowych i gastronomicznych oraz obsługi urządzeń technicznych części hotelowej, sal konferencyjnych i gastronomicznych. Istnieje możliwość odbycia praktyki zawodowej w krajach Unii Europejskiej w ramach Programu Leonardo da Vinci.
Od roku szkolnego 2016/2017 zapraszamy młodzież do nauki w zawodzie technik hotelarstwa z innowacją pedagogiczną "Podróżując odkrywamy świat" - (edukacja turystyczno-regionalna).

Prezentacja kierunków nauczanych w ZSZ nr 1 w Starachowicach