„Kocham Cię Życie!”

WP_20170518_12_42_26_Pro (Large).jpg

Pod takim hasłem po raz czwarty, w dniu 18 maja 2017 roku, ulicami Starachowic przeszedł marsz różowej wstążeczki, która jest symbolem walki z rakiem piersi. Organizatorem jest Starachowicki Klub Amazonek, pod patronatem prezydenta miasta i starosty starachowickiego. Jak co roku nasza szkoła wspiera tą cenną akcję. Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele pw Wszystkich Świętych, następnie uczestnicy, wśród których byli przedstawiciele lokalnych władz: prezydent Starachowic- Marek Materek, wicestarosta starachowicki –Marek Pawłowski oraz poseł Krzysztof Lipiec, przewodniczący Rady Powiatu Starachowice -Tomasz Margula, szef Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach -Wiesław Daszkowski, kilkuosobowa delegacja Amazonek z Ostrowca Świętokrzyskiego, uczniowie starachowickich szkół wraz z opiekunami, przeszli ulicami miasta na plac „Pod skałkami”.
Opiekunem reprezentacji ZSZ nr 1 tradycyjnie była p. Anna Sadaj-Łaszewicz. Uczennice z klas IB i ID niosły transparenty, różowe balony oraz w części artystycznej zaśpiewały piosenki porywając zgromadzoną publiczność do tańca. W części oficjalnej głos zabrali: p. Lucyna Młynek -wieloletnia szefowa Starachowickiego Klubu Amazonek i główna organizatorka imprezy, Tomasz Margula, Marek Materek, Marek Pawłowski i Wiesław Daszkowski.
ZSZ nr 1 zadbał również o podniebienia zgromadzonych uczestników serwując pyszne smakołyki.