TECHNIKUM NR 1: technik ekonomista - klasa WOJSKOWA, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik geodeta, technik architektury krajobrazu, technik handlowiec - klasa WOJSKOWA, technik hotelarstwa - innowacja pedagogiczna PODRÓŻUJĄC ODKRYWAMY ŚWIAT, technik organizacji reklamy, technik usług fryzjerskich - innowacja pedagogiczna KOSMETYKA I PIELĘGNACJA URODY; POLICEALNA SZKOŁA MEDYCZNA: technik dentystyczny; POLICEALNA SZKOŁA ZAWODOWA: opiekun medyczny, opiekunka środowiskowa, technik BHP, technik usług kosmetycznych, technik administracji. Szkoła prowadzi BURSĘ SZKOLNĄ. Z A P R A S Z A M Y !

Kierunki kształcenia
Spacerkiem po szkole - galeria
ZAPRASZAMY DO BURSY PRZY ZSZ NR 1

Dzień Języków Obcych

WP_20170407_10_49_04_Pro_1000x562.jpg

Znajomość języków obcych odgrywa bardzo ważną rolę i jest niezbędnym elementem wykształcenia każdego człowieka. Nauka języka obcego to nie tylko opanowanie słownictwa i przyswajanie reguł gramatycznych ale również poznawanie kultury, tradycji i realiów życia danego kraju.
Stąd w tym roku motywem przewodnim Dnia Języków Obcych były Święta Wielkanocne oraz pora roku, w której obchodzi się Wielkanoc, czyli wiosna. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali stoiska prezentujące zwyczaje świąteczne w różnych krajach. Młodzież zaprezentowała plakaty, symbole narodowe, stroje, pokazy slajdów oraz rekwizyty kojarzące się z przedstawianymi państwami. Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie przygotowali także wiele potraw charakterystycznych dla kuchni państw europejskich.
Jury składające się z nauczycieli języków obcych jednogłośnie zadecydowało, że najlepszą prezentację państwa przygotowała klasa I c, która przedstawiała Ukrainę. Wyróżnienie zdobyła klasa II a prezentująca Polskę oraz klasa III b – Włochy.
W ciągu dwóch tygodni poprzedzających Dzień Języków Obcych odbyły się liczne konkursy językowe:
- dyktando z języka rosyjskiego przeprowadzone przez p. A. Niewczas,
- konkurs języka angielskiego zorganizowany przez p. J. Kiełek,
- konkurs Wielkanoc w krajach anglo - i niemieckojęzycznych przygotowany przez p. E. Bernat,
- konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, który przeprowadziła p. A. Sadłos.
Jednym z punktów obchodów Dnia Języków Obcych było ogłoszenie wyników zmagań konkursowych oraz nagrodzenie zwycięzców.
Zwieńczeniem tego dnia był koncert piosenek w języku angielskim, którego organizacją zajęła się p. J. Kiełek.
Tegoroczna formuła Dnia Języków Obcych bardzo spodobała się młodzieży. Uczniowie zaangażowali się w przygotowanie prezentacji i co najważniejsze, w ich ocenie, dzień był udany i ciekawy.