Święto patrona szkoły – rajd na Wykus.

W dniu 31.03.2017r. odbył się szkolny rajd szlakiem mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" organizowany w ramach obchodów święta patrona szkoły.
O godz. 8:00 uczniowie wraz z nauczycielami udali się nad zalew Lubianka i do miejscowości Rataje, skąd rozpoczęto rajd dwoma trasami w kierunku Wykusu.
O godz. 11:00 wszystkie grupy spotkały się na Polanie Langiewicza. Dyrektor szkoły Monika Wójcik wraz z delegacją złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze przed pomnikiem żołnierzy AK ze zgrupowań "Ponurego" i "Nurta".
Uczestnicy odśpiewali hymn "My partyzanci majora Hubala", a następnie odbył się międzyklasowy konkurs pieśni patriotycznych oraz zawody w strzelaniu z łuku, ASG i przeciąganie liny.
Po części uroczystej uczniowie wraz z nauczycielami zasiedli przy ognisku, gdzie mogli skosztować potrawy kuchni polowej.
Wydarzenie to było doskonałą lekcją patriotyzmu dla uczestników obchodów święta patrona szkoły.