technik usług kosmetycznych

Kierunek ten został przedstawiony w ofercie szkoły w związku z zapotrzebowaniem na dany zawód. Od 1990 roku rynek kosmetyczny jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się w Polsce i na świecie, dlatego technik usług kosmetycznych wychodzi naprzeciw potrzebom rynku pracy jak i samych uczniów, którzy chcą się rozwijać w tym kierunku. Zachętą do kształcenia się w tym przyszłościowym zawodzie jest możliwość otwarcia własnej działalności gospodarczej w zakresie kosmetyki, pielęgnacji zdrowia i urody oraz dotacje unijne, które to umożliwiają. Zawód kosmetyczki daje szansę pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach medycyny estetycznej, salonach urody, SPA, działach kosmetycznych w centrach handlowych, jako przedstawiciel handlowy firmy kosmetycznej (informacje zaczerpnięto z opracowań KOWEZiU).

Prezentacja kierunków nauczanych w ZSZ nr 1 w Starachowicach